Poznaj 27 ćwiczeń, które uzdrawiają ciało i duszę kobiety

Gimnastyka słowiańska to 27 prostych ćwiczeń znanych słowiańskim kobietom od wieków i przekazywanych z pokolenia na pokolenie.

 

Praktyka ta może być dla każdej z nas współczesną jogą i psychoterapią jednocześnie. Ćwicząc nie tylko harmonizujemy ciało, ale też porządkujemy swoje wnętrze: wyciszamy emocje i oczyszczamy umysł.

Co wyróżnia tę praktykę spośród innych metod pracy z ciałem?

 Każde ćwiczenie ma przypisane znaczenie w zależności od energii, którą aktywuje i uzdrawia oraz symbole i afirmację (pozytywne teksty), z którymi możemy samodzielnie pracować. Dzięki temu, że każde ćwiczenie ma określone znaczenie, gimnastykę można ćwiczyć w formie zestawów, zawierających ćwiczenia dobrane specjalnie pod konkretną intencję.

To sprawia, że ćwicząc, nie tylko uelastyczniamy, modelujemy i wzmacniamy ciało, ale także pracujemy z podświadomością, ukierunkowując energię na spełnienie swoich marzeń.

Nazywam się Anna Ewa Wrzesińska i ćwiczę gimnastykę słowiańską od momentu, gdy w Polsce pojawiły się pierwsze kursy gimnastyki, czyli od 2015 roku.  Jestem certyfikowaną instruktorką oraz autorką pierwszej w Polsce książki na temat słowiańskiej gimnastyki.

 To, co mogę powiedzieć po tych kilku latach  obserwacji siebie oraz innych ćwiczących regularnie kobiet – to, że praktyka tej gimnastyki naprawdę ma moc.

W moim życiu gimnastyka zmieniła bardzo wiele: wyszczupliła i ujędrniła ciało, poprawiła wygląd  biustu i talii, uregulowała cykle miesiączkowe i dodała energii. Na poziomie emocjonalnym uspokoiła i wyciszyła buzujące emocje, sprawiła, że czuję więcej sprawczości i wewnętrznej mocy.

Dzięki regularnej praktyce gimnastyki odzyskałam zdrowie i dobre samopoczucie. Usłyszałam swój wewnętrzny głos, zrozumiałam, jak cenna jestem i jak ważne jest, bym kochała i szanowała samą siebie.

Obserwując szereg pozytywnych zmian i u siebie, i u innych ćwiczących kobiet, nie mogłam tej wiedzy pozostawić tylko dla siebie.

Dlatego stworzyłam książkę, w której zebrałam wszystkie dostępne informacje o słowiańskiej gimnastyce tak, aby jak najwięcej kobiet mogło ją poznać i doświadczyć jej dobroczynnego wpływu na swoje zdrowie i samopoczucie.

Książka ta jest pierwszą o tej tematyce w Polsce. Dzięki temu, że uczestniczyłam w wielu warsztatach, konsultowałam się z instruktorkami, czytałam publikacje na ten temat w oryginale, mogłam stworzyć swoiste kompendium wszystkiego tego, co składa się na system gimnastyki słowiańskiej.

Nie są to bowiem tylko i wyłącznie ćwiczenia, ale cały system wiedzy – o horoskopie słowiańskim, wiedzy o rodzie i relacjach itd.

 Dzięki temu, że w obszarze moich zainteresowań i działań są dawne słowiańskie praktyki dla kobiet oraz ukończyłam psychologię zorientowaną na wartości, książka nie jest jedynie nauką poszczególnych pozycji.

W książce zawarłam wiedzę praktyczną z doświadczeń moich oraz uczestniczek moich kursów, historię rekonstrukcji gimnastyki, jej główne nurty i informacje związane z symboliką i znaczeniem ćwiczeń.

Przede wszystkim jednak książka niesie w sobie przesłanie dotyczące tego, jak gimnastyka słowiańska może odmienić przestrzeń emocji, sferę mentalną, fizyczną i duchową ćwiczącej kobiety.

Dowiesz się z niej także, czym jest słowiański horoskop, jak wyliczyć swój urodzeniowy zestaw 7 energii szczególnie aktywnych w dniu naszego przyjścia na świat i w jaki sposób gimnastyka słowiańska może stać się wspaniałym narzędziem uzdrowienia siebie i swojego rodu.

Książka składa się z 9 rozdziałów:

  • Rozdział I  traktuje o pochodzeniu gimnastyki i o jej głównych nurtach.
  • Rozdział II jest o podejściu do niej jako praktyki psychofizycznej, czyli o tym, że słowiańska to nie tylko ćwiczenia fizyczne, ale i narzędzie do poznania siebie.
  • Rozdział III  mówi od czego zacząć praktykę gimnastyki, jak i kiedy ćwiczyć i o czym pamiętać.
  • Rozdział IV to omówienie zestawu siedmiu ćwiczeń – czyli pewnej bazy wyjściowej do praktykowania gimnastyki. Piszę tutaj o tym, co oznacza ten zestaw i jak go wyliczyć.
  • Rozdział V to opis wykonania wszystkich ćwiczeń wraz z ich wariantami.
  • Rozdział VI traktuje o znaczeniu i symbolice każdego ćwiczenia, a także energiach poszczególnych kręgów i światów.
  • Rozdział VII jest o praktyce gimnastyki jako pracy z rodem. Sporo tutaj informacji o słowiańskim horoskopie, o rozumieniu zasobów i wyzwań systemu rodowego itp.
  • Rozdział VIII mówi o tym, w jaki sposób gimnastyka oddziaływuje na poziomie fizycznym, emocjonalnym, mentalnym i duchowym.
  • Rozdział IX to odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Jakich zmian możesz dokonać ćwicząc słowiańską gimnastykę?

Gimnastyka słowiańska sprawia, że ciało staje się kobiece w sposób przewidziany przez naturę. Delikatna, wysoka kobieta wraz z praktyką gimnastyki poczuje uziemienie i stabilizację. Krągła, mocna kobieta rozluźni się, jej ciało nabierze miękkości i gibkości. To, co twarde i napięte, wraz z praktyką gimnastyki zmięknie i rozluźni się, zbyt miękkie — uelastyczni i ujędrni. Szczupłe dziewczyny mogą trochę przybrać na wadze, a te z nadwagą schudnąć. Część kobiet ze zdumieniem odkryje, że ma talię i piersi.

To, co w nas kobiece, staje się zauważalne i bardziej harmonijne.

  Prócz czynników fizjologicznych, zmian na poziomie hormonalnym, istotne jest także to, że ćwicząc i pracując nad sobą po prostu mamy więcej energii i prawidłowo nią zarządzamy. Nie tracimy jej na zbędne znajomości, na toksyczne myśli i szkodliwe przyzwyczajenia. Z każdym dniem powoli wracamy do naszego pierwotnego stanu, w którym uczucie przepływu i bycia w pełni sobą jest naturalne.

Znajomość gimnastyki naszych przodkiń wywołuje niemałe zmiany w naszych głowach i sercach, w sposobie, w jaki przyjmujemy i widzimy same siebie oraz otaczający nas świat.

Zmieniają się nasze relacje z otoczeniem, niektóre znajomości się kończą, niektóre przechodzą na inny poziom. To naturalne, ponieważ kiedy zmieniamy się my, zmienia się rzeczywistość wokół nas.

Dzięki gimnastyce mamy lepszy kontakt ze sobą, wyraźniej słyszymy same siebie, zaczynamy sobie zadawać pytania o swoje prawdziwe pragnienia i odróżniać je od zachcianek.

Wiele kobiet wraz z rozpoczęciem intensywnej praktyki gimnastyki odchodzi z nielubianej pracy i zaczyna spełniać swoje marzenia. Niektóre otwierają własne firmy, a niektóre ze zdziwieniem odkrywają, że chcą pozostać w domu i spełniają się jako matki i żony. To efekt rozpoznania swoich życiowych celów oraz potrzeb.

Gimnastyka będzie dla Ciebie idealna, jeśli chcesz pokochać siebie samą!

Pokochać i dać sobie czas: na przyjemność, na zadbanie o siebie, na zaopiekowanie tych sfer, którym brakuje troski i Twojej uwagi.

Gimnastyka słowiańska może być tym pierwszym krokiem do okazania szacunku i miłości sobie samej. To cała ogromna wiedza, zebrana po to, aby pomóc Ci wrócić do swojej intuicji i odzyskać energię, dzięki czemu:

Nie tracisz dłużej czasu i energii na to, co Ci nie służy i nie wspiera Twoich pragnień.

Twoja sylwetka jest bardziej harmonijna, kobieca i zmysłowa.

Czujesz w ciele więcej życia i mocy.

Masz odwagę i siłę, by powiedzieć NIE toksycznym sytuacjom i osobom.

Żyjesz w pełnej zgodzie ze sobą.

Znasz siebie.

I kochasz.

Tak się dzieje, gdy zaczynasz żyć zgodnie z prawami Wszechświata.

Książka kosztuje 67zł, ale kupując ją właśnie teraz zapłacisz tylko 47zł!

W tej cenie otrzymasz prawdziwe kompendium wiedzy na temat słowiańskiej gimnastyki:

historię gimnastyki i jej główne nurty

praktyczne informacje: jak, gdzie i w jaki sposób ćwiczyć gimnastykę słowiańską

wiedzę na temat dobierania indywidualnych zestawów na podstawie daty urodzenia

znaczenia wszystkich ćwiczeń i ich symbolikę

i dużo dużo więcej, niż się spodziewasz!!

Słowiańska