moon-1560232_1920

Metody wyliczania dnia księżycowego

Istnieje kilka metod wyliczania dnia księżycowego. Wynika to z różnego podejścia astrologii zachodniej oraz wedyjskiej. Astrologia zachodnia nadaje duże znaczenie położeniu Słońca oraz zakłada, że podczas wiosennej równonocy przychodzi ono zawsze do tego samego punktu. Astrologowie wedyjscy przykładają natomiast większą wagę do położenia Księżyca oraz biorą pod uwagę to, że Wszechświat przez cały czas się rozszerza. (Tutaj znajdziesz więcej informacji na ten temat)

Księżyc jest związany z aspektem żeńskim, a Słońce – z męskim, można więc przypuszczać, że system wedyjski będzie bardziej odpowiedni do wyznaczania dnia księżycowego w aspekcie wyliczeń zestawu rodowego gimnastyki słowiańskiej dla kobiet.

Z praktyki wielu znajomych mi kobiet wynika, że jeśli wyliczenia pokazują dwa możliwe zestawy, oba one dostarczają wiedzy i koniecznego dla rozwoju doświadczenia. Warto więc przeanalizować i przećwiczyć oba zestawy, aby sprawdzić, który z nich jest na ten moment nam potrzebny.

Poniżej przedstawiam, w jaki sposób można wyliczyć dni księżycowe w systemie zachodnim oraz wedyjskim.

Jeśli nie znasz godziny swojego urodzenia

sprawdź rezultat wyliczeń dla godziny 00:00 i dla 23:59, jeśli wyjdzie to samo – zamów ten zestaw. Jeśli wyniki są różne, możesz zamówić dwa zestawy i przećwiczyć je. Zwykle kobiety od razu czują, który zestaw z tych dwóch jest ich właściwym.

Jeśli w wyliczeniu wedyjskim i zachodnim wychodzą dwa różne zestawy

możesz zamówić jeden z nich, a drugi otrzymasz gratis. Wystarczy, że napiszesz do mnie i podasz numer zamówienia oraz numery obu zestawów, które Ci wyszły.

System zachodni

Aby wyliczyć dzień księżycowy według astrologii zachodniej, możesz skorzystać ze strony www.lyna.info

Dla ułatwienia zamieszczam zrzut ekranu z tejże strony z tłumaczeniem nazw miesięcy i poszczególnych pól do uzupełnienia.

Uwaga! Z miast Polski do wyboru jest Warszawa, trzeba pamiętać, że po rosyjsku to: „Варшава”, a „В” to trzecia litera rosyjskiego alfabetu.

System wedyjski

Aby wyliczyć dzień księżycowy według astrologii wedyjskiej, możesz skorzystać ze strony www.navamsha.ru. Uwaga, strona działa poprawnie (tzn. wyświetlają się wszystkie opcje) tylko, gdy korzystamy z niej na komputerze.

Dla ułatwienia zamieszczam zrzut ekranu z tejże strony z tłumaczeniem poszczególnych pól do uzupełnienia.

Uwaga! Wedyjski dzień księżycowy oznaczony jest jako Tithi (Титхи)

Znając dzień księżycowy, możesz wyliczyć numer swojego zestawu i zamówić go.

Jeśli masz problem z wyliczeniem swojego zestawu, napisz do mnie, pomogę.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!