fbpx

Gimnastyka słowiańska dla kobiet

czym jest gimnastyka, od czego zacząć praktykę, działanie gimnastyki

Czym jest gimnastyka?

Gimnastyka słowiańska to dwadzieścia siedem ćwiczeń odnalezionych i zebranych na ziemiach białoruskich w latach 90-tych XX wieku. Ćwiczenia te przeznaczone są tylko dla kobiet z uwagi na to, że wpływają w określony sposób na kobiecy układ hormonalny.

Gimnastykę możemy traktować jako proste i efektywne ćwiczenia fizyczne, a możemy podejść do niej jako do praktyki wspomagającej rozwój osobisty i duchowy.

Według tradycyjnych przesłań każde ćwiczenie ma bowiem określone znaczenie, co pozwala na wykonywanie ćwiczeń świadomie, z intencją, a tym samym rozszerza nasze postrzeganie świata i samych siebie.

Jak działa gimnastyka?

Gimnastyka słowiańska sprawia, że ciało staje się kobiece w sposób przewidziany przez naturę dla każdej z nas. Delikatna, wysoka kobieta wraz z praktyką gimnastyki nieco  „osiądzie”, uziemiając się i stabilizując. Krągła, mocna kobieta rozluźni się, jej ciało nabierze miękkości i gibkości.

Wraz ze zmianami na poziomie fizycznym zmienia się także i sposób postrzegania otaczającego świata. Zaczynamy inaczej odczuwać to, co się dzieje w nas i wokół nas.

Przewartościowujemy swoje życie, mamy lepszy kontakt ze sobą, wyraźniej słyszymy same siebie, zaczynamy sobie zadawać pytania o swoje prawdziwe pragnienia i odróżniać je od zachcianek.

Od czego zacząć?

Jeśli nigdy dotąd nie ćwiczyłaś i chcesz poczuć, jak działa praktyka gimnastyki – świetną opcją dla Ciebie będzie kurs „Poczuj moc gimnastyki słowiańskiej”.

Dzięki niemu będziesz miała możliwość poczuć na sobie oddziaływanie gimnastyki: poznasz najważniejszą sekwencję gimnastyki, wykonasz pierwsze ćwiczenia i dowiesz, na co zwrócić uwagę przygotowując się do regularnej praktyki.

Jeśli natomiast już znasz ćwiczenia i regularnie praktykujesz – dobrym wyborem dla Ciebie będzie zakup książki i kart do gimnastyki. To pozwoli Ci poznać gimnastykę jeszcze lepiej i zejść na głębszy poziom jej odbioru.

Bądź na bieżąco!

zapisz-sie-do-newslettera-wysle-do-ciebie-najwyzej-dwie-wiadomosci-w-miesiacu
kliknij-i-zasubskrybuj-mj-kana-na-youtube
kliknij-i-zasubskrybuj-mj-kana-na-youtube-1
Słowiańska