Gimnastyka słowiańska dla kobiet

czym jest gimnastyka, od czego zacząć praktykę, działanie gimnastyki

Aktualności

Czym jest gimnastyka?

Gimnastyka słowiańska to dwadzieścia siedem ćwiczeń odnalezionych i zebranych na ziemiach białoruskich w latach 90-tych XX wieku. Ćwiczenia te przeznaczone są tylko dla kobiet z uwagi na to, że wpływają w określony sposób na kobiecy układ hormonalny.

Gimnastykę możemy traktować jako proste i efektywne ćwiczenia fizyczne, a możemy podejść do niej jako do praktyki wspomagającej rozwój osobisty i duchowy.

Według tradycyjnych przesłań każde ćwiczenie ma bowiem określone znaczenie, co pozwala na wykonywanie ćwiczeń świadomie, z intencją, a tym samym rozszerza nasze postrzeganie świata i samych siebie.

Jak działa gimnastyka?

Gimnastyka słowiańska sprawia, że ciało staje się kobiece w sposób przewidziany przez naturę dla każdej z nas. Delikatna, wysoka kobieta wraz z praktyką gimnastyki nieco  „osiądzie”, uziemiając się i stabilizując. Krągła, mocna kobieta rozluźni się, jej ciało nabierze miękkości i gibkości.

Wraz ze zmianami na poziomie fizycznym zmienia się także i sposób postrzegania otaczającego świata. Zaczynamy inaczej odczuwać to, co się dzieje w nas i wokół nas.

Przewartościowujemy swoje życie, mamy lepszy kontakt ze sobą, wyraźniej słyszymy same siebie, zaczynamy sobie zadawać pytania o swoje prawdziwe pragnienia i odróżniać je od zachcianek.

Od czego zacząć?

zestaw 7 ćwiczeń gimnastyki słowiańskiej

Na początek polecam wykonywanie zestawu 7 ćwiczeń urodzeniowych i powtarzanie każdego z tych ćwiczeń 1-3 razy. Mimo, że ćwiczenia nie są trudne, bywają wymagające, ponieważ uruchamiamy partie mięśni głębokich, które na co dzień nie zawsze są poruszane.

Zestaw 7 ćwiczeń obliczamy na podstawie daty i godziny urodzenia za pomocą tabelek w książce „Słowiańska gimnastyka dla kobiet” lub kalkulatora na stronie internetowej.  

Po kilku tygodniach wykonywania zestawów 7 ćwiczeń można zacząć uczyć się wszystkich pozycji, stopniowo włączając je do swojej praktyki.

Jeśli chcesz spróbować gimnastyki, możesz dołączyć do grupy na FB. W każdy poniedziałek zamieszczam w niej video z ćwiczeniami danego dnia (do grupy możesz dołączyć TUTAJ).

Jednocześnie możesz zapoznawać się ze znaczeniami poszczególnych ćwiczeń i zgłębiać różne inne zagadnienia związane z gimnastyką (np. horoskop słowiański czy gimnastykę jako instrument pracy z rodem). Możesz to zrobić dzięki książce, którą zamówisz TUTAJ. Książka jest dostępna także w formie Ebooka.

Świetnym rozwiązaniem na początek jest zamówienie kursu „Zestaw 7 ćwiczeń” oraz Ebooka.

Dzięki instruktażowi wideo nauczysz się prawidłowo i dokładnie wykonywać ćwiczenia, a książka odpowie na większość pytań, które zwykle pojawiają się przed i w trakcie praktyki.

Bądź na bieżąco!

zapisz-si-do-newslettera-wyl-do-ciebie-najwyej-dwie-wiadomoci-w-miesicu-1
kliknij-i-zasubskrybuj-mj-kana-na-youtube
kliknij-i-zasubskrybuj-mj-kana-na-youtube-1
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!