Gimnastyka słowiańska dla kobiet

czym jest gimnastyka, od czego zacząć praktykę, działanie gimnastyki

Gimnastyka słowiańska to dwadzieścia siedem ćwiczeń odnalezionych i zebranych na ziemiach białoruskich w latach 90-tych XX wieku. Ćwiczenia te przeznaczone są tylko dla kobiet z uwagi na to, że wpływają w określony sposób na kobiecy układ hormonalny.

Gimnastykę możemy traktować jako proste i efektywne ćwiczenia fizyczne, a możemy podejść do niej jako do praktyki wspomagającej rozwój osobisty i duchowy.

Według tradycyjnych przesłań każde ćwiczenie ma bowiem określone znaczenie, co pozwala na wykonywanie ćwiczeń świadomie, z intencją, a tym samym rozszerza nasze postrzeganie świata i samych siebie.

Jak działa gimnastyka?

Gimnastyka słowiańska sprawia, że ciało staje się kobiece w sposób przewidziany przez naturę dla każdej z nas. Delikatna, wysoka kobieta wraz z praktyką gimnastyki nieco  „osiądzie”, uziemiając się i stabilizując. Krągła, mocna kobieta rozluźni się, jej ciało nabierze miękkości i gibkości.

Wraz ze zmianami na poziomie fizycznym zmienia się także i sposób postrzegania otaczającego świata. Zaczynamy inaczej odczuwać to, co się dzieje w nas i wokół nas.

Przewartościowujemy swoje życie, mamy lepszy kontakt ze sobą, wyraźniej słyszymy same siebie, zaczynamy sobie zadawać pytania o swoje prawdziwe pragnienia i odróżniać je od zachcianek.

W jaki sposób ćwiczyć?

zestaw 7 ćwiczeń gimnastyki słowiańskiej

Na początek zalecane jest wykonywanie kilku ćwiczeń dziennie, a nawet samych pozycji wyjściowych. Szczególnie, gdy jesteśmy osłabione i potrzebujemy czasu, aby wejść w rytm codziennej aktywności.

Mimo, że ćwiczenia nie są trudne, bywają wymagające, ponieważ uruchamiamy partie mięśni głębokich, które na co dzień nie zawsze są poruszane.

Następnym etapem jest wykonywanie zestawu 7 ćwiczeń. To mogą być ćwiczenia obliczane na podstawie horoskopu słowiańskiego na każdy dzień albo ćwiczenia wchodzące w skład indywidualnego zestawu urodzeniowego.

Zestawy 7 ćwiczeń (zestaw na konkretny dzień lub zestaw urodzeniowy) wylicza się na podstawie daty, godziny i miejsca. Można to zrobić samodzielnie za pomocą tabel w książce „Słowiańska gimnastyka dla kobiet”. Jeśli chodzi o zestaw urodzeniowy można zamówić wyliczenie wraz z instruktażem wideo TUTAJ. W ćwiczeniach pomogą też KARTY DO GIMNASTYKI.

Po kilku miesiącach wykonywania zestawów 7 ćwiczeń można dodawać również inne ćwiczenia, dobierając je według swojej intuicji i aktualnych potrzeb ciała i duszy.

Od czego zacząć?

Jeśli chcesz spróbować gimnastyki, zacznij od zestawów 7 ćwiczeń, które umieszczam w formie wideo na grupie FB (możesz do niej dołączyć TUTAJ).

Jednocześnie możesz zapoznawać się ze znaczeniami poszczególnych ćwiczeń i zgłębiać różne inne zagadnienia związane z gimnastyką (np. horoskop słowiański czy gimnastykę jako instrument pracy z rodem). Możesz to zrobić dzięki książce, którą zamówisz TUTAJ. Książka jest dostępna także w formie Ebooka.

Świetnym rozwiązaniem jest zamówienie zestawu: kurs wideo „Nauka 27 ćwiczeń” plus Ebook.

Dzięki instruktażowi wideo nauczysz się prawidłowo i dokładnie wykonywać ćwiczenia, a książka odpowie na większość pytań, które zwykle pojawiają się przed i w trakcie praktyki.

Warsztaty i zajęcia on-line

Jeśli cenisz pracę na żywo, w grupie lub indywidualnie, możesz wziąć udział w warsztatach i w ten sposób rozpocząć swoją przygodę z gimnastyką słowiańską.

Warsztaty organizowane są kilka razy w roku i prócz nauki ćwiczeń obejmują także i inne słowiańskie praktyki uzdrawiania rodu.

Po kilku miesiącach praktyki być może poczujesz, że w przyszłości chciałabyś zostać instruktorką i rozwijać się dalej. Warsztaty II i III stopnia będą wtedy dla Ciebie świetną opcją.

Bądź na bieżąco!

zapisz-si-do-newslettera-wyl-do-ciebie-najwyej-dwie-wiadomoci-w-miesicu-1
kliknij-i-zasubskrybuj-mj-kana-na-youtube
kliknij-i-zasubskrybuj-mj-kana-na-youtube-1