w Kobiecość i męskość / Energia żeńska i męska

Zadaniem mężczyzny jest stawiać przed sobą cele i być niezależnym od wszelkich warunków życia. Jego naturą jest bowiem bycie liderem, a misją osiąganie, zdobywanie, realizacja na planie zewnętrznym, społecznym.

Im więcej celów, tym więcej natchnienia i sił. Jeśli mężczyzna ma jakieś emocjonalne trudności to oznacza tylko jedno: nie ma w swoim życiu misji.

Dlatego kiedy mężczyzna ma misję do wykonania, prawdziwe dzieło życia, jego wszystkie problemy się rozwiązują.

We współczesnym społeczeństwie kultywowane jest podejście: jedz, pij i baw się. I to niszczy przede wszystkim mężczyzn, ponieważ życie na poziomie uczuć i zmysłów nie jest ich naturą.

I kiedy tylko mężczyzna zaczyna żyć na tym poziomie traci swoją energię, a tym samym i sens życia.

Mężczyzna nie jest przeznaczony dla tego świata.

On przeznaczony jest do tego, by w tym świecie realizować wysokie wartości i idee. Po to otrzymał umysł, oderwany od materii, po to ma silny rozum, aby poznać swoje wyższe przeznaczenie.

Zadaniem mężczyzny jest te wyższe wartości: moralność, miłość, wsparcie, ochronę – przyjąć od Wyższej Całości i przynieść do tego świata.

Mężczyzna przede wszystkim powinien otrzymywać wykształcenie duchowe, wiedzę o tym, jak zbudowane jest życie, powinien praktykować medytację i modlitwę. Duchowa praktyka jest przede wszystkim dla mężczyzn.

Natura kobiety zaś to relacje, to wymiana uczuć. Kobieta żyje w przestrzeni emocjonalnej. Jej zadaniem jest pomóc mężczyźnie wydobyć jego najlepsze cechy za pomocą bezwarunkowej miłości, wsparcia i przyjęcia.

Mężczyzna mierzy swoje życie osiągnięciami i jeśli coś mu się nie udaje jest to dla niego ogromnym kryzysem i potrzebuje wtedy żeńskiej opory, miłości i pełnego przyjęcia.

Prawo żeńskiej całomądrości polega na tym, że kobieta cały czas pamięta o swoim mężczyźnie.

Jej mężczyzna jest zawsze w jej umyśle, jest jej bohaterem. Jeśli mężczyzna czuje to od kobiety, przeniesie góry i nigdy nie odejdzie od takiej kobiety, ponieważ obok niej staje się prawdziwym mężczyzną.

A to jest to, czego on przede wszystkim chce – zdobyć siłę, osiągnąć sukces, ponieważ po to przyszedł na ten świat.

Mężczyzna nie zdoła nigdy żyć tylko dla rodziny, trzeba go uwolnić, oddać światu.

Kobieta nie powinna traktować mężczyzny jako swojej własności, ale to nie oznacza, że ona nie ma swoich praw w odniesieniu do niego.

Umysł mężczyzny jest słaby, dlatego swoją zazdrością, awanturami kobieta chroni jego umysł, aby mężczyznę nie zwiodły inne kobiety. To jest bowiem porażka mężczyzny, on nie po to żyje, by poddawać się instynktowi.

Mężczyzna jest wojownikiem, który przyszedł na świat, aby wcielić wyższe wartości.

Dana mu jest jedna kobieta, aby ochronić jego umysł, uspokoić go, nauczyć go wrażliwości, bo naturą mężczyzny jest oderwanie od uczuć. A nie zdoła on wypełnić swojej misji dla dobra innych, jeśli nie czuje nawet jednej kobiety obok siebie, nie może jej wesprzeć i dać jej ochrony.

Dlatego on w relacjach uczy się czuć potrzeby innych.

To jest jego rola w relacji z kobietą – być wrażliwym, uważnym, delikatnym i czułym. Aby prawdziwie móc wypełnić swoje wielkie zadanie. Zadaniem mężczyzny jest życie dla dobra innych ludzi i jednocześnie być maksymalnie uważnym na tych, kto żyje obok niego.

Rodzina jest mechanizmem, w którym mężczyzna i kobieta osiągają całość, każdy dostaje możliwość realizacji swojego najwyższego przeznaczenia.

Na podstawie wykładu Olega Gadeckiego „Przeznaczenie mężczyzny i kobiety. Część 3”

Tłumaczenie: Anna Wrzesińska

JEŚLI CHCESZ OTRZYMYWAĆ POWIADOMIENIA O NOWYCH ARTYKUŁACH I FILMACH – KLIKNIJ TUTAJ

Jeśli chcesz skopiować fragment tekstu lub udostępnić go w całości, dodaj proszę pod nim imię i nazwisko autora, tłumacza oraz podlinkowany adres: www.slowianska.pl

Najnowsze artykuły
Słowiańska