fbpx
 w Świadomość / Rozwój osobisty / Duchowość

Słowa i myśli wpływają na nasze życie, a ludzka mowa ma wpływ na nasze DNA.

Uczeni potwierdzili, że DNA dosłownie chłonie dźwięki naszej mowy, dlatego np. słowa modlitwy pobudzają możliwości aparatu genetycznego. Przekleństwo niszczy programy falowe i narusza normalny rozwój organizmu. W taki sam sposób słowo może spowodować raka, a może uleczyć człowieka. Przy czym DNA nie rozróżnia czy komunikujesz się z żywym człowiekiem czy z bohaterem serialu TV.

Woda, jak wiemy chociażby z badań Masaru Emoto zdolna jest do przyjmowania i przechowywania i przekazywania informacji nawet tak subtelnej jak ludzka myśl i emocja, nie mówiąc już o słowach. Pod ich wpływem zmienia się struktura wody, a ponieważ sami składamy się z wody, to człowiek może wpływać słowem i myślą na swoje zdrowie i ciało.

Popatrzmy na najbardziej rozpowszechnione zdania, których używamy na co dzień: „Niczego sobie!” , „Nie stać mnie”, „Jestem do niczego”, „Nie dziękuję” (w odpowiedzi na: powodzenia), „Uważaj, bo się przewrócisz!”, „Wszyscy faceci są tacy” itd. Tymi zdaniami dosłownie programujemy się na niepowodzenie.

Co by się nie działo bardzo ważne jest, by nie myśleć negatywnie, a tym bardziej nie wypowiadać negatywnej informacji.

Powiedziawszy coś już praktycznie to zmaterializowaliśmy, włączyliśmy program urzeczywistnienia. Krzycząc na człowieka, przeklinając go, obrażając i oskarżając tym samym wpływamy nie tylko na jego biopole, ale i na swoje. Niszczymy jego energię subtelną i przyciągamy takie samo przekleństwo na siebie i swoje dzieci.

Ale na szczęście tak samo działają i dobre słowa i myśli. Tworząc i wypuszczając na wolność pozytywną myśl otrzymujemy w rezultacie pozytywne wydarzenia w życiu. Zamieniając negatywne myśli i słowa na pozytywne tworzymy wokół siebie przestrzeń miłości i pozytywu i wszystko to, co złe będzie nas mijało.

Mówienie a energia

Zbytnia gadatliwość jest tym, przez co ucieka najwięcej energii w naszym życiu. Mowa tutaj o pustych rozmowach, omawianiu tzw. powierzchni zdarzeń, bez świadomości uczuć i prawdziwych potrzeb, jakie stoją za danymi komunikatami. Rozmowy głębokie, szczere, dające możliwość zwierzenia się (wyznania trudnych, ale i ważnych radosnych spraw) są tym, co nas oczyszcza i napełnia życiową energią. Bardzo ważne jest by te dwa typy komunikacji rozróżniać, bo inaczej jest niebezpieczeństwo, że wpadniemy w skrajności (albo gadam jak szalona, albo w ogóle milczę).

Powierzchowne rozmowy bardzo mocno trwonią energię, szczególnie plotkowanie karmione emocjami. Kiedy ktoś próbuje wciągnąć nas w swoje nasycone emocjami opowieści o innych – zachowajmy spokój i pilnujmy swoich emocji, nie pozwalając  im nami kierować. To zauważą inni – jaką aureolę siły i zagadkowości zdobędziemy, nie tracąc swojej energii na próżno.

Kiedy ktoś obmawia inne osoby przy nas, możemy to zatrzymać, nakierowując go na swoje własne odczucia, np. „dlaczego to jest dla ciebie ważne?”, „co czujesz, gdy ta osoba to robi/mówi” itd. W ten sposób odwracamy uwagę od postaci obmawianej osoby i nakierowujemy ją na właściwe tory, bo tylko spotykając się ze swoimi uczuciami człowiek może zrozumieć dlaczego dana osoba/zdarzenie wzbudza w nim określone reakcje. Jednocześnie nie pouczamy obmawiającego, a pomagamy mu wrócić do świadomości.

W trudnych sytuacjach warto jest pamiętać, że to CO ktoś mówi – jest dla nas informacją, to JAK mówi, jest informacją o nim, a to JAK NA TO REAGUJEMY – mówi o nas.

Źródło: econews, materiały z wykładów M. Targakowej i O.Gadeckiego, tłumaczenie – Anna Wrzesińska

Jeśli chcesz skopiować fragment tekstu lub udostępnić go w całości, dodaj proszę pod nim imię i nazwisko autora, tłumacza oraz podlinkowany adres: www.slowianska.pl

Najnowsze artykuły
Słowiańska