w Świadomość / Rozwój osobisty / Duchowość, Wiedza słowiańska i wedyjska, Zdrowie, styl życia

Przekonania tworzą nasz światopogląd, czyli to, w jaki sposób patrzymy na świat. Istnieją dwa systemy światopoglądu (dwie platformy, dwie mentalności): deficytu (tzw. świadomość muchy) oraz obfitości (tzw. świadomość pszczoły).

Od tego, którą z nich na ten moment wybieramy (tak, zawsze mamy ten wybór!) zależy jakość naszego życia i powodzenie w przyszłości.

Mentalność deficytu (świadomość muchy) oznacza, że oddzieliliśmy się od Wyższej Siły.

Myślimy, że możemy polegać tylko na sobie i swoich siłach, tracimy więź ze źródłem, mamy odczucie, że czegoś nam brakuje lub może zabraknąć, że świat jest ograniczony.

Myślimy negatywnie, jesteśmy napięci, odczuwamy niezadowolenie, lęki, zazdrość, zajmujemy się tylko sobą, wymagamy większej uwagi od innych. Odczuwamy wyrwę w duszy, którą stale próbujemy zapełnić czymś z zewnątrz.

U podstaw mentalności deficytu jest kontrola i zamknięcie, a wszystko inne jest tylko skutkiem tego pierwotnego wyboru, którego dokonujemy.

Mentalność obfitości (świadomość pszczoły) oznacza, że mamy relację z Wyższą Siłą.

Człowiek w tym stanie myśli pozytywnie, odczuwa radość i harmonię wewnętrzną, uczucie pełni życia, lubi troszczyć się o innych, wpierać ich, szuka pozytywne przejawy nawet w trudnych sytuacjach.

U podstaw tego światopoglądu leży zaufanie do prowadzenia przez Siłę Wyższą, branie odpowiedzialności za swoje życie i swoje emocjonalne reakcje, umiejętność i chęć wyciągania wniosków z lekcji życiowych oraz chęć zmiany siebie, a nie innych.

W nastroju obfitości pamiętamy, że jesteśmy istotami duchowymi, które mają świadomość i prawo wyboru. Jesteśmy wolni w wyborze swoich reakcji i dążeniach do rozwoju lub braku rozwoju. Rozumiemy, że wszystko, co mamy w życiu jest rezultatem naszego wyboru w przeszłości.

Każda, nawet bardzo trudna sytuacja niesie pozytywne ziarno dla naszego rozwoju i wzrostu.

Jeśli nauczymy się je widzieć, czyli widzieć to, ku czemu wiedzie nas dana sytuacja, jakie duchowe cechy chce w nas pobudzić, a jakich cech się pozbyć, to zrozumiemy, że to, co się z nami dzieje daje nam możliwość przejawiania miłości bezwarunkowej, realizowania głównej potrzeby naszej duszy.

Jakość naszego życia zdecydowanie się polepszy, a nasz stan wewnętrzny stanie się bardziej harmonijny.

Na postawie kursu Olega Gadeckiego

Tłumaczenie: Anna Ewa Wrzesińska

JEŚLI CHCESZ OTRZYMYWAĆ POWIADOMIENIA O NOWYCH ARTYKUŁACH I FILMACH – KLIKNIJ TUTAJ

Jeśli chcesz skopiować fragment tekstu lub udostępnić go w całości, dodaj proszę pod nim imię i nazwisko autora oraz tłumaczki i podlinkowany adres: www.slowianska.pl

Najnowsze artykuły
Słowiańska