fbpx
 w Inne, Świadomość / Rozwój osobisty / Duchowość, Wiedza słowiańska i wedyjska, Zdrowie, styl życia

Są w świecie materialnym trzy rodzaje energii: ignorancja, pasja i błogość. (tutaj więcej na ten temat)

Cierpliwość w energii ignorancji są wyraża się tak, że człowiek zaciska zęby i myśli: „Poczekaj, poczekaj, jeszcze się odegram. Teraz ścierpię, ale się zemszczę!” Na zewnątrz człowiek może się uśmiechać, ale w środku niego wszystko aż się trzęsie.

Ignorancja jest zawsze powodowana strachem.

Cierpliwość w energii pasji jest wtedy, gdy człowiek postanawia przecierpieć, wiedząc, jaką korzyść z tego osiągnie.

Pasja jest zawsze powodowana korzyścią własną.

Cierpliwość w błogości jest natomiast energią stwarzającą. Człowiek rozumie, że to cierpliwość kreuje jego samego, i wewnątrz siebie może zbudować dialog ze sobą i pojąć sens tego stanu. To daje mu siłę i go uskrzydla. Pomimo, że ten okres może być nieprzyjemny dla uczuć (zmysłów – przyp. tłum) człowieka, jest niezwykle korzystny dla jego rozumu (rozumu właśnie, a nie tylko umysłu – przyp. tłum.) oraz dla jego rozwoju.

Dzięki temu człowiek staje się silniejszy.

Cierpliwość w pasji doprowadza do dwulicowości, w ignorancji – do degradacji człowieka. Cierpliwość jako proces twórczy natomiast doprowadza do rozkwitu wszystkich najpiękniejszych cech człowieka. Można opisać go tak: „Tworzę nową siebie, nowe życie wewnątrz siebie”.

Przeanalizujcie swoje życiowe sytuacje, jakiej jakości jest najczęściej wasza cierpliwość?

M. Targakova, tłum: Anna Ewa Wrzesińska

Jeśli chcesz skopiować fragment tekstu lub udostępnić go w całości, dodaj proszę pod nim imię i nazwisko autorki oraz tłumaczki i podlinkowany adres: www.slowianska.pl

Najnowsze artykuły
Słowiańska