fbpx
 w Słowiańskie święta, tradycje i zwyczaje

W tym roku przesilenie letnie, czyli czas, kiedy wszystkie energie natury się aktywizują, aby pomóc i wesprzeć odnowę energetyki człowieka przypada na czwartek 21 czerwca o godzinie 12:07. Energie tego dnia będą na nas oddziaływały jeszcze przez około tydzień, także nie przejmujcie się, jeśli akurat w czwartek musicie siedzieć w biurze. Wykorzystajcie natomiast kolejne dni, aby się oczyścić i napełnić. Najlepiej w przyrodzie, bo

lepszego czasu dla zharmonizowania się z siłami tego świata – nie ma!

Kupała to czas magii i czarów, czas transformacji rzeczywistości, czas, kiedy każdy może wpłynąć na swoje życie na tyle, na ile jest gotowy: wewnętrznie, duchowo, na poziomie ciała i myśli.

W tym czasie nadzwyczaj wyraźnie wpływamy swoimi myślami na swój los. To czas szczególnych energetycznych wibracji, dlatego wysyłajmy tylko dobro i radosne myśli.

Co posiejemy – to zbierzemy.

Unikajmy negatywnych myśli (o sobie i innych), a jeśli zauważymy, że się pojawiają, warto jest umyć twarz i stopy, aby usunąć niską i ciężką energetykę z poziomu ciała.

Warto też dobrym słowem wspomnieć przodków, którzy już odeszli, szczególnie tych drogich nam. Jeśli jest nam to potrzebne możemy poprosić ich o wsparcie. Nie trzeba do tego żadnych specjalnych rytuałów. Na Kupałę wystarczy intencja i szczera rozmowa.

Kupała jest najsilniejszym czasem również dla oczyszczenia energetyki, uwalniania mentalnych śmieci. Można to zrobić przy pomocy żywiołów. Pomoże świadoma kąpiel w rzece lub morzu, chodzenie na boso, przytulanie się do drzew (szczególnie brzozy i osiki, które zabierają negatywną energię).

Magicznie działa kąpiel w rosie o wschodzie słońca.

Rosę można też zebrać dzięki kawałkom naturalnej tkaniny. Podobno zebrana w te dni posłuży bardzo długo, można ją pić, smarować się nią, dodawać do pożywienia, gdy jesteśmy osłabieni.

 Dobrze jest też zbierać zioła – zebrane tego dnia mają wielką siłę.

Jeśli ważne jest dla was zdrowie – to jedząc koncentrujmy się na tym, że odżywia ono nasze ciało i uzdrawia je. Pijmy dużo wody.

Jeśli chcemy przyciągnąć miłość – podarujmy przedstawicielowi płci przeciwnej coś niewielkiego, ale ładnego. Kobiety mogą upleść wianek i puścić go na wodę z prośbą do Wyższej Siły o miłość i szczęście osobiste.

Jeśli prosimy o dostatek częstujmy czymś słodkim kogo się tylko da: dzieci, ubogich, znajomych i przyjaciół.

Mężczyznom w tym czasie szczególnie poleca się rozpieszczanie kobiet.

Ale nader ważne jest dla wszystkich to, by w tym czasie myśleć o tym, co chcemy widzieć i jak się czuć w swoim życiu, ponieważ to jest czas programowania naszego życia na kolejne 6 miesięcy.

Ważne jest więc, by czas ten spędzić bez używek (wypity w tym czasie alkohol czy zażyte narkotyki będą o wiele bardziej szkodliwe), w spokoju i relaksie, dobrym towarzystwie i poczuciu szczęśliwości.

I tego Wam kochani na Kupałę życzę!

Jeśli chcesz skopiować fragment tekstu lub udostępnić go w całości, dodaj proszę pod nim imię i nazwisko autora, tłumacza oraz podlinkowany adres: www.slowianska.pl

Najnowsze artykuły
Słowiańska