w Inne

Współczesna cywilizacja zabrnęła w ślepy zaułek przez swoją kulturę konsumenta, człowieka egoistycznego, który może wykorzystywać przyrodę. I to, co się teraz dzieje, to globalna przebudowa świadomości i światopoglądu.

Kiedy ludzie sami sobie nie uświadamiają, że potrzeba myśleć kategoriami nowego tysiąclecia, wtedy zdarzają się globalne kataklizmy. Dzieje się to po to, aby naprowadzać ludzi na zmiany, na odejście od wartości, które już się nie sprawdzają.

Teraz całkowicie się nie sprawdziła wartość egoizmu, kontroli, władzy i manipulacji – zarówno między państwami, jak i między mężem i żoną oraz człowiekiem i przyrodą. Teraz powinno się narodzić nowa świadomość, która bardziej harmonijnie będzie budować relacje z życiem, przejawiać względem niego więcej szacunku i akceptować swoją zależność od niego. Człowiek musi nabrać pokory, być bardziej ostrożnym i uważnym. Pora rozstać się z manią wielkości i koronami na głowie.

Wszystkie współczesne kryzysy to kryzysy duchowości. Ludzie zaczynają się zachowywać tak, jak chcą oni sami. Na przykład w biznesie, kiedy nie interesuje się tym, jaki towar dostarczam, czy jest on szkodliwy, czy nie, najważniejsze, aby przynosił mu dochód. To się nazywa samowolą. Jeśli człowiek tak się zachowuje w biznesie, całkowicie odrywa się od korzeni moralnych i duchowych.

Korzenie duchowe i moralne oznaczają to, że trzeba działać dla dobra innych, myśląc o innych, czując więź z duszą, z wiecznym prawem, który jest we mnie. Cały problem współczesnej cywilizacji lezy w tym, że oderwała ona człowieka od fundamentalnych prawd.

Oleg Gadecki

Tłum. Anna Ewa Wrzesińska

JEŚLI CHCESZ OTRZYMYWAĆ POWIADOMIENIA O NOWYCH ARTYKUŁACH I FILMACH – KLIKNIJ TUTAJ

Najnowsze artykuły
Słowiańska