fbpx
 w Kobiecość i męskość / Energia żeńska i męska

Idealnych mężczyzn nie ma. Czasem zdarzy się prawdziwy. Aby go nie przegapić, trzeba wiedzieć, jakie cechy ma taki mężczyzna.

Pewność i zdecydowanie  

To cecha właściwa mężczyźnie. Jeśli kobieta zachowuje się pewnie, zdecydowanie, śmiało i samodzielnie osiągając cele to oznacza, że w jej życiu brakuje godnego zaufania mężczyzny i zaczyna podążać męską ścieżką.

Jeśli kobieta przejawia w relacji zbyt dużo tych cech może tym samym zgasić w mężczyźnie bohatera. Mężczyzna ustępuje jej miejsca i pozwala jej prowadzić ich rodzinę ku szczęściu. Ale jest to nienaturalne, dlatego szczęścia taka rodzina nie osiąga.

Prawdziwa kobieta, nawet jeśli wewnątrz jest silna i pewna  przy mężczyźnie zawsze będzie okazywała swoją słabość, pewną czarującą  bezradność, tym samym pobudzając w nim  przeciwstawne jakości.

Jeśli kobieta pokazuje  mężczyźnie swoją zależność od niego, uruchamia w nim pewność siebie i taki mężczyzna staje się zdolny do osiągania najśmielszych celów w życiu.

Jeśli nie pozwala mu być silnym, a sama demonstruje siłę i samodzielność, to albo zostaje sama, albo z mężczyzną, który przypomina dziecko i cała odpowiedzialność za rodzinę spada na nią.

Jak przejawia się męska pewność i zdecydowanie?

Prawdziwy mężczyzna zdolny jest trzymać swoje uczucia na wodzy. Jest spokojny i zdecydowany w każdej sytuacji. Zachowuje jasność myślenia i kontrolę emocji, cokolwiek dokoła by się nie działo. To właśnie jest wskaźnikiem męskiej siły, a nie wymachiwanie pięściami i wygrażanie.

Siła mężczyzny to spokój i rozum oraz kontrolowanie uczuć i popędów.  Emocjonalne rozmowy mężczyźnie nie pomogą. Czasem w ekstremalnej sytuacji mężczyzna zaczyna przejawiać żeńską naturę.

To bardzo mu szkodzi, wprowadza w stan niepokoju jego kobietę i wszystkich innych, którzy znajdują się pod jego opieką.

Dlatego dla mężczyzny ważne jest milczenie i zachowanie spokoju, zejście do wewnątrz siebie i tam znalezienie rozwiązania.

Męska pewność przejawia się też tym, że on ma zawsze jasny plan, bierze pod uwagę dostępne środki, wie, dokąd i jaką ścieżką idzie. Umie stawiać cele i je osiągać. Męskie podejście do życia – iść tak, jak zaplanowałem.

Jednym z ważniejszych aspektów pewności mężczyzny jest świat materialny. Ten świat często jest pełny cierpienia i rozczarowań i zadaniem mężczyzny jest zapewnić kobiecie takie warunki materialno-psychiczne, aby miała ona poczucie, że w tym świecie może czuć się bezpieczna i spokojna.

Kobieta przez swoją emocjonalność może być często czymś rozczarowana: pogodą, ludźmi, warunkami życia, niesprzyjającymi okolicznościami, ale mężczyzna nigdy nie powinien jej za to winić.

Kobieta ma bowiem bardzo aktywny umysł i jej nastrój może zmieniać się co minutę. Mężczyzna musi być twardy i silny w momencie, kiedy kobieta wpada w histerię. Nie powinien panikować razem z nią.

Musi rozumieć, że kobiecie bez jego pomocy trudno się kontrolować, powinien umieć ją uspokoić,  zaakceptować jej naturę i być gotowym na każdy odcień jej nastroju.

Obowiązkiem mężczyzny jest bowiem chronienie kobiety przed jej niespokojnym umysłem.

Poczucie celu

Prawdziwy mężczyzna żyje dla dobra swojej rodziny, wie, że ten świat jest pełny niebezpieczeństwa, cierpienia i rozczarowań, dlatego chroni kobietę przed nadmiernym przebywaniem poza domem. Wie, jak ważne jest by to on zabezpieczał rodzinę materialnie i finansowo.

Poczucie celu to rozumienie, że głównym celem w życiu jest szczęście innych ludzi, szczególnie bliskich i dążenie do tego szczęścia. Jeśli mężczyzna rozumie ten cel i zachowuje go w swoim sercu i rozumie, może przejść przez wszystkie trudności i próby.

Jeśli mężczyzna ma wielkie marzenie, nie po prostu fantazję, lecz cel, do którego dąży na poważnie,  łatwiej jest z nim budować relację, bo widać, jak można z nim współdziałać.

Z ludźmi, którzy nie mają wyraźnych celów trudno utrzymać związek, bo nie wiadomo, jaką rolę w relacji z nimi można odegrać. Jak służyć człowiekowi, który nie ma celu?

Czym jest zajęty człowiek, który nie ma pragnień? Ogląda TV, siedzi całymi dniami w internecie, egzystuje, zamiast żyć. Ktoś powiedział: „Człowiek, którzy niczego nie pragnie, pragnie śmierci”.

Tak naprawdę niebezpiecznie jest żyć bez celu. Jak tylko tracisz pragnienia, zaczynasz kierować się ku śmierci, a ciało włącza program samounicestwienia.

Mężczyzna, który żyje zgodnie ze swoim przeznaczeniem jest bardzo atrakcyjny dla kobiety.

Taki mężczyzna  chodzi wyprostowany, porusza się i wypowiada z godnością. Jeśli mężczyzna siedzi lub leży przy kobiecie niedbale, wyraża się niewyraźnie lub używa niecenzuralnych słów ona momentalnie wyczuwa to, co się za tym kryje i w jej oczach mężczyzna automatycznie traci swoją atrakcyjność. Dzieje się to często bez udziału jej świadomości.

Mężczyzna, który żyje w poczuciu cel wnosi do rodziny radość życia.

Jeśli znalazł swoje przeznaczenie i idzie jego ścieżką, cała rodzina będzie szczęśliwa, posiadł on bowiem, jako głowa rodziny siłę woli, zdecydowanie i tym samym budzi szacunek ze strony swoich bliskich.

Kobieta zawsze będzie szanowała mężczyznę, który ma cel w życiu, będzie go słuchała i pomagała mu.

Odpowiedzialność

Kobietę nie tyle interesują warunki i okoliczności zewnętrzne, co męska decyzja o wzięciu odpowiedzialności za nie. Odpowiedzialność pochodzi od słowa „odpowiedź” i zasada jest taka, że mężczyzna powinien odpowiadać w każdej sytuacji, co by się nie działo.

Współczesne rozumienie odpowiedzialności jest takie, że jeśli możesz coś zrobić, to odpowiadasz. Ale jeśli nie możesz – to nie odpowiadasz.

Ale w rzeczywistości, jeśli jesteś mężczyzną, jeśli jesteś ojcem, to nawet jeśli w ogóle nic nie możesz zrobić, to odpowiadasz również i za to.

Dla mężczyzny nie ma takich okoliczności, które mogłyby mu w czymś przeszkodzić. Taka jest siła męskiego słowa, jeśli dał obietnicę, to odpowiada za to, że będzie ona zrealizowana.

Możliwe, że nie w ciągu jednego dnia, może nawet nie w tym życiu, ale to twarde postanowienie, że  wychodzę ze strefy komfortu i spełniam swą obietnicę pokazuje, że człowiek jest odpowiedzialny, męski, że ważna jest dla niego ta kobieta i tym właśnie ją zdobywa.

Dharma mężczyzny

Dharma oznacza określoną normę, porządek, kosmiczne prawo istnienia, wyższe prawo absolutu. Na przykład dharmą cukru jest słodki smak, dharmą wody – to, że jest mokra i płynie.

To coś naturalnego, coś, bez czego dane zjawisko, istota lub przedmiot tracą sens istnienia. Jeśli cukier nie będzie słodki – po prostu nie będzie cukrem.

Dharmą mężczyzny jest duchowy rozwój rodziny.

To on powinien prowadzić za sobą żonę i dzieci. Materialne zabezpieczenie rodziny, ochrona przed problemami zewnętrznymi, emocjonalna ochrona, dawanie rad i pouczeń, moralne wychowanie dzieci, rozwój fizyczny – to przejawy tego rozwoju.

Kiedy kobieta jest szczęśliwa, szczęśliwy jest i mężczyzna. Mężczyzna powinien rozpieszczać kobietę ubraniami, biżuterią, prezentami, zabezpieczyć środki na zakupy dekoracji, ładnych naczyń i innych przedmiotów do domu tak, by kobieta mogła zaspokoić swoje potrzeby piękna i estetyki.

Poprzez zadowoloną szczęśliwą kobietę do domu przychodzi dobrobyt.

I od tego, na ile mężczyzna jest szczodry dla swojej żony zależy to, na ile on będzie bogaty. W wedyjskiej kulturze uważa się, że w tej rodzinie, w której kobieta jest rozpieszczana żyje Lakszmi – bogini rozkwitu i bogactwa.

Aby mężczyzna mógł prawidłowo wypełniać swoją dharmę musi szanować i słuchać rad starszych oraz mieć trwałą i silną relację z Wyższą Siłą.

Praktyka duchowa dla mężczyzny jest bardzo ważna, ponieważ pozwala uwolnić wszystko to, co „zbiera” on od tych, którymi się opiekuje.

Sam on nie powinien „zlewać” negatywnych informacji i emocji na żonę i dzieci, dlatego dla zdrowia psychicznego powinien mieć możliwość relacji z kimś starszym od siebie, duchowym nauczycielem, rodzicami, autorytetami lub bezpośrednio z Bogiem, jeśli ma dostatecznie rozwiniętą świadomość.

Mężczyzna będzie szanowany i słuchany tylko wtedy, gdy on sam szanuje i słucha starszych.

Oto, jak Wedy opisują obowiązki mężczyzny względem kobiety:

– utrzymywać, zabezpieczać materialnie rodzinę

– kupować  stroje i ozdoby

– chronić

– uczyć

– darzyć zaufaniem, miłością i czułymi słowami

– nigdy jej nie denerwować

Drogie kobiety, proszę, módlcie się za swoich mężczyzn.

Im jest naprawdę bardzo trudno. Uczyli się z dziewczynkami, wychowywały ich często same matki, w szkole uczyły ich kobiety.

Ich męską naturę zabetonowano  i nikt nie pokazał im prawdziwych życiowych celów ani godnych przykładów męskiego zachowania.

Drodzy mężczyźni, proszę, módlcie się za swoje kobiety.

Im jest naprawdę bardzo trudno. Wychowywały się często bez udziału ojca, ich matki brały na siebie męskie role.

Nieczęsto mogły tak zwyczajnie zaufać, puścić kontrolę i oddać mężczyźnie jego obowiązki. Ich żeńską naturę zdeformowano i nikt nie pokazał im, jak się prawdziwie rozluźnić i czuć się bezpiecznie w świecie i blisko mężczyzny.

Na podstawie materiałów ze strony veda-journal.ru

Tłumaczenie: Anna Wrzesińska

Jeśli chcesz skopiować fragment tekstu lub udostępnić go w całości, dodaj proszę pod nim imię i nazwisko autora, tłumacza oraz podlinkowany adres: www.slowianska.pl

Najnowsze artykuły
Słowiańska