w Inne, Kobiecość i męskość / Energia żeńska i męska, Relacje, związki, Wiedza słowiańska i wedyjska

Fragment książki Olega Torsunova „Sekrety szczęśliwego życia. Jak budować trwałe relacje międzyludzkie oparte o wartości duchowe?” (książkę można nabyć TUTAJ)

Wedy mówią, że człowiek nie jest jedynie tym, czego uczymy się na zajęciach z anatomii. Ludzie myślą, że ciało jest najważniejsze, a więc stroją je, malują, chodzą na siłownię – ponieważ chcą być dla siebie coraz bardziej atrakcyjni, chcą podkreślić swoje atuty. Według nauk wedyjskich anatomiczne cechy budowy ciała przyszłego małżonka też należy brać pod uwagę, ale dopiero w drugiej kolejności. Ważniejsze jest, aby poznać i zrozumieć jego osobowość, zaakceptować jako indywiduum, przy czym na tym nie powinno zatrzymać się wzajemne zrozumienie – z czasem trzeba również poznać duchową naturę partnera.

Właśnie takie podejście zapewni w przyszłości szczęście w życiu rodzinnym.

Niewątpliwie atrakcyjny wygląd w jakimś stopniu wskazuje na czystość człowieka (efekt tzw. dobrej karmy) i przy wyborze towarzysza życia warto to uwzględnić. Jednak baczniejszą uwagę należy zwrócić na piękno innego rodzaju: na wewnętrzną atrakcyjność, czyli piękno osobowości i patrzenia na życie.

Tymczasem często zdarza się, że bardzo atrakcyjna osoba ma paskudny charakter i na odwrót – mniej urodziwa może być bardzo dobrym partnerem. Dlatego błędem jest skupianie się jedynie na wyglądzie. Należy wiedzieć, że to, co ludzi często przyciąga do siebie, nie zawsze jest gwarancją ich wspólnego, przyszłego szczęścia. Niestety, na tym polega paradoks karmy, że często przyciąga nas to, co przynosi cierpienie (by zmusić nas do pracy nad sobą).

Trzeba wiedzieć, że tym rodzajem piękna, uroku, emanują niższe centra energetyczne, ośrodki umysłowe związane z funkcjami seksualnymi.  Pierwotna energia seksualna, związana z ludzkimi instynktami, jest także źródłem piękna i atrakcyjności, ale nieco innego rodzaju, który nie zawsze wskazuje na dobry charakter jego właściciela.

To zewnętrzne piękno przyciąga do siebie tylko swą podwyższoną seksualnością. Uczucie przez nie wywołane budzi tylko zwierzęce pragnienia.

Wielu młodych ludzi już ucierpiało i jeszcze ucierpi, ponieważ dali się zwabić na „tanie” piękno niższych centrów mentalnych. Ci, którym atrakcyjna wydaje się tandetna „miłość na parę dni”, niezbyt dbają o swój charakter i często zachowują się arogancko i nieprzyzwoicie. Nie zwracają też uwagi na braki w charakterze partnera. Chcą tylko szybko nacieszyć się jego ciałem i nic więcej ich nie interesuje, nie martwią się jego przyszłym losem.  

W prawidłowym wyborze partnera życiowego mogą pomóc:

 • stare mądrości i święte księgi, dające wiedzę o tym, czym jest prawdziwe szczęście rodzinne
 • wiedza i świadomość tego, jaki powinien być człowiek, który naprawdę może obdarzyć szczęściem
 • godne życie w przeszłości
 • praca nad swoim charakterem
 • wsparcie mentorów, mądrych przyjaciół i krewnych (patrzący z boku są zawsze bardziej obiektywni)
 • obliczenia astrologiczne (jednak pod warunkiem, że astrolog jest wykwalifikowanym specjalistą).

W prawidłowym wyborze małżonka mogą przeszkodzić następujące czynniki:

 • niewłaściwe koncepcje na temat tego, na czym polega szczęście w rodzinne
 • brak świadomości tego, jak powinien zachowywać się chłopak (lub dziewczyna), godny stać się mężem (żoną)
 • przeszłe „grzeszne uczynki”
 • niechęć do pracy nad sobą
 • brak wsparcia i nadmierna niezależność przy wyborze partnera życiowego
 • zbyt swobodne życie przedmałżeńskie.

Fragment książki Olega Torsunova „Sekrety szczęśliwego życia. Jak budować trwałe relacje międzyludzkie oparte o wartości duchowe?”

JEŚLI CHCESZ OTRZYMYWAĆ POWIADOMIENIA O NOWYCH ARTYKUŁACH I FILMACH – KLIKNIJ TUTAJ

Najnowsze artykuły
Słowiańska