fbpx
 w Relacje, związki

Jednym z większych problemów współczesnej kobiety jest to, że przejmuje inicjatywę i bierze na siebie więcej niż powinna. Tak, kobieta popełnia ten błąd i jej praca nad tym zaczyna się od niej samej, ale dziś powiemy o tym, co w takiej sytuacji może zrobić mężczyzna.

Bowiem kobieta staje się silna i niezależna tylko w jednym przypadku. Kiedy nie czuje oparcia, troski i uważności ze strony mężczyzny.

Błąd mężczyzny polega na tym, że nie jest on niezależną osobowością w relacjach z kobietą.

Kobieta podświadomie szuka w mężczyźnie właśnie niezależności, pójdzie za nim na kraj świata, jeśli będzie czuła, że on nie jest skoncentrowany wyłącznie na niej, ale że ma większą, poważną misję w życiu.

Kobieta popełnia błąd chcąc skupić całą uwagę na sobie, ponieważ jak tylko to zrobi, mężczyzna przestanie ją interesować.

Błędem mężczyzny jest także to, że nie przejawia dostatecznej uważności względem naturalnej dla kobiet potrzeby głębokiej, pełnej zaufania relacji.

Co to znaczy? To znaczy, że zamyka się na ważne rozmowy, jest emocjonalnie niedostępny i kobieta nie czuje się bezpiecznie przy nim.

Innymi słowy, nie bierze za nią emocjonalnej odpowiedzialności, nie pozwala jej przejawiać pełnego zakresu emocji, często dlatego, że z powodu własnych nieprzepracowanych uczuć oraz braku autorytetu lub relacji z Siłą Wyższą nie jest w stanie tego unieść.

Kobieta potrzebuje tak naprawdę dwóch rzeczy od mężczyzny – mężczyźni, usłyszcie to!

  1. Kobiecie potrzebne jest odczucie, że mężczyzna jest całkowicie niezależny od niej, że ma jakiś cel, jakąś ważną misję, dla której żyje.
  2. Kobiecie jest potrzebne, by mężczyzna był uważny i czuły dla niej, aby ona wiedziała, że zawsze może podejść, zapytać, podzielić się czymś, opowiedzieć o swoich trudnościach.

Kiedy mężczyzna buduje relację z kobietą szanując te dwie potrzeby, kobieta się rozluźnia, rozumie, że to najlepszy mężczyzna dla niej i już nie musi stawać się silną, a może być prawdziwa taka, jaka jest.

Na podstawie wykładów Olega Gadeckiego

Tłumaczenie: Anna Wrzesińska

Jeśli chcesz skopiować fragment tekstu lub udostępnić go w całości, dodaj proszę pod nim imię i nazwisko autora, tłumacza oraz podlinkowany adres: www.slowianska.pl

Najnowsze artykuły
Słowiańska