w Gimnastyka słowiańska
zestaw 7 ćwiczeń gimnastyki słowiańskiej

Żyjemy na Ziemi i jesteśmy częścią przyrody. A Ziemia jest częścią Wszechświata. Ruch Wszechświata ma strukturę falową i wszystkie gwiazdy i planety wpływają na siebie wzajemnie.

Zgodnie z systemem 27 Bogiń można to sobie wyobrazić następująco: stale na Ziemię, a więc i na wszystkich nas oddziałują strumienie energii. Wydzielono ich 27. Każda Bogini to taki strumień, który składa się z całego spektrum (bukietu) energii, mających wpływ na jakąś konkretną sferę życia, a przejawiających się w człowieku określonymi cechami charakteru.  

Wpływ wszystkich 27 strumieni energii czujemy cały czas, ale codziennie jest 7 z nich, które przejawiają się silniej niż pozostałe. To jest właśnie zestaw dnia. Tego dnia, gdy przyszliśmy na świat, też oddziaływało najsilniej właśnie 7 energii, które stworzyły wasz indywidualny zestaw. Właśnie tym energiom podlegamy najsilniej.

W nich jest nasza siła, ale i nasza słabość.

Kiedy człowiek żyje zgodnie z pragnieniami swojej duszy, idzie drogą rozwoju duchowego, doświadczając życiowych lekcji i wyciągając z nich wnioski, to jego wrodzone cechy rozwijają się. Rozszerzają się umiejętności, pojawiają się nowe talenty i to, ku czemu dąży nasza dusza staje się częścią naszego codziennego życia. I za każdym razem przejawiając te cechy w życiu czujemy głęboką satysfakcję, spokój i szczęście.

I to jest właśnie nasze przeznaczenie.

Ale większość z nas dorastała w warunkach, kiedy nie uczono nas odczuwania swojego ciała, a przeciwnie, broniono nam czuć, zamykając nas w ściśle określonych ramach. I niektórzy zdołali pokonać te blokady, i naprzeciw wszystkiemu odnaleźli swoją ścieżkę. A inni zbudowali wokół siebie gruby mur, odgradzając się od bólu i godząc się na niesprzyjające warunki życiowe, biorąc je za normę i nieświadomie odtwarzając scenariusze znane z dzieciństwa.

Ale zrezygnować ze swojego przeznaczenia nie jest łatwo.

Dusza wyrywa się na wolność. I życie podrzuca wciąż nowe możliwości, by ją poczuć i zaprosić do swojego życia. I jeśli znów się odwrócimy i udamy, że to nie o mnie, to te 7 energii i tak na będzie na nas wpływać, tylko już w sposób negatywny. Życie zaczyna nie tylko przynosić lekcje potrzebne do rozwoju, ale konkretnie dawać po głowie, abyśmy się przebudziły.

Nieważne, jaka praktyka pomaga nam iść swoją drogą. Możemy ćwiczyć jogę, tańczyć taniec 5 rytmów, medytować czy hodować kwiaty. Ważne, by czuć odpowiedź duszy. Żeby to, co robimy było nasze.

Gimnastyka jest fajna dlatego, że możemy wykonywać swój zestaw, o niczym nie myśląc, po prostu odczuwając przyjemność. I tym samym wchodzimy na swoją własną ścieżkę, nastrajamy się na 7 energii, które pomagają nam zrealizować swoje przeznaczenie.

Na początku nie jest łatwo. Trzeba pożegnać się z różowymi okularami i zobaczyć realność taką, jaka jest. Wiele z nas styka się z gimnastyką wtedy, gdy dochodzi do samego dna, takiego dna, od którego już tylko można się odbić, bo inaczej już żyć nie można.

Kiedy kobieta zaczyna ćwiczyć gimnastykę słowiańską, odpada cała skorupa, odchodzi wszystko to, co nie jest jej. Zaczynamy słyszeć siebie, swoje prawdziwe pragnienia i już zwyczajnie nie możemy sprzeciwiać się głosowi duszy.

Z gimnastyką nie możemy oszukiwać samych siebie.

Z mojego doświadczenia, na pełną zmianę życia potrzeba około 2 lat, ale potem, oglądając się wstecz rozumiemy, że w ciągu tych 2 lat zrobiłyśmy tyle, ile inni w ciągu całego życia.

Julia Ivanova, uczennica G. Adamowicza

Tłumaczenie: Anna Ewa Wrzesińska

JEŚLI CHCESZ OTRZYMYWAĆ POWIADOMIENIA O NOWYCH ARTYKUŁACH I FILMACH – KLIKNIJ TUTAJ

Jeśli chcesz skopiować fragment tekstu lub udostępnić go w całości, dodaj proszę pod nim imię i nazwisko autorki i tłumaczki oraz podlinkowany adres: www.slowianska.pl

Najnowsze artykuły
Słowiańska