fbpx
 w Kobiecość i męskość / Energia żeńska i męska, Relacje, związki

Kochani Mężczyźni!

Warto, byście wiedzieli o tym, że my, kobiety, mamy trzy podstawowe potrzeby. I jeśli myślicie, że jest to mieszkanie, samochód i futro – to mylicie się. Jest dużo prościej. Choć może nie dla wszystkich.

Bliskość

Jesteśmy bardzo społeczne i zależne od relacji. My naprawdę nie rozumiemy, po co chodzicie do swoich jaskiń albo jeździcie na ryby. Bo dla nas naturalne jest spotkać się z przyjaciółkami i wygadać.

Wszystko, co robimy w życiu jest w ostatecznym rozrachunku dla jednego celu – poczuć bliskość z innymi ludźmi.

Uwielbiamy pogaduchy od serca, filmy o miłości i bliskości. I chcemy Was czuć, wiedzieć, co się dzieje w Waszych sercach. Dzwonimy i pytamy „gdzie jesteś?” kilka razy dziennie nie po to, by kontrolować. A po to, by usłyszeć, co o nas myślicie. Choćby czasami.

Przeżywamy negatywne emocje, mówiąc o nich.

Dlatego kiedy widzimy, że jest Wam ciężko, tak bardzo chcemy Was rozgadać (a wtedy chcecie najczęściej pobyć sami). A kiedy ciężko jest nam tak bardzo chcemy, by z nami rozmawiano, a nie zostawiano samymi sobie.

Wiemy, że to nie jest dla Was łatwe. Przecież w nas, kobietach, wszystko się miesza: i uczucia, i myśli, i zdarzenia. Ale jeśli będziecie pamiętać, że my się musimy po prostu wygadać i wypłakać, możliwe, że będzie Wam łatwiej.

Nie chcemy rad i nie chcemy, byście rozwiązywali nasze problemy.

Chcemy tylko, żebyście nas wysłuchali, przytulili i powiedzieli „Moja kochana, na pewno jest ci teraz trudno, ale jestem z tobą i cię kocham”.

Tak, chcemy ciągle słuchać o tym, że nas kochacie. Dla Was to głupie, ale dla nas tak samo potrzebne do życia jak powietrze.

Chcemy rozumieć, że dziś jesteśmy sobie tak samo bliscy, jak wczoraj. I że wciąż nas kochacie.

 
Wdzięczność

Tak samo, jak i Wy, chcemy się czuć wartościowe i potrzebne. Ważne jest dla nas, gdy przygotowana kolacja jest przez Was przyjęta z wdzięcznością. Że cenicie każdą wyprasowaną koszulę. Tak samo, jak dla Was ważne jest, byśmy były piękne i zadbane.

Uwielbiamy komplementy i słowa wdzięczności. Uwielbiamy!

To dzięki nim czujemy, że nas kochacie, że jesteście nam wdzięczni. Przy czym ważne jest dla nas to, by były one urozmaicone i ukierunkowane nie tylko na to, jak wyglądamy, ale i jakie jesteśmy. I by były szczere.

Nie bardzo lubimy, kiedy ktoś nam mówi: „śniadanie było super”, albo „piękna sukienka”. Ale kiedy słyszymy : „jesteś najlepszą kucharką na świecie” albo „wyglądasz w tej sukience zjawiskowo” – nasze serca topnieją.

Tak, jedno Wasze słowo jest w stanie nas rozbroić. To dziwne i głupie, ale tak już z nami jest.


Bezpieczeństwo

Jesteśmy ogromnie wrażliwe i podatne na zranienia.

Nawet jeśli na zewnątrz budujemy grube ściany i pancerze, w środku nas żyje maleńka krucha istotka. 

Czasem zachowujemy się jak czołgi i pewnie myślicie, że na nic nam Wasza troska. Ale my bez niej tracimy swoją kobiecość i piękno.

Najbardziej na świecie marzymy o tym, by się o nas troszczono. 

I nam się wydaje, że to nie jest trudne – podawać rękę przy wyjściu z autobusu, przytrzymać drzwi, pomóc z walizką, przyjeżdżać po nas do pracy czy na lotnisko, wysłuchiwać nas w trudnych chwilach.

Możliwe, że dla Was jest jednak to niełatwe. Szczególnie to ostatnie.

Ale nam się to bardzo podoba. Za taką troskę jesteśmy gotowe Was inspirować i iść za Wami.

Jeszcze bardziej chcemy przestać zarabiać na utrzymanie, harując od rana do nocy. To nas maksymalnie obciąża, a poziom naszej kobiecości w jednej chwili spada do zera.

My chcemy tworzyć! Mogą za tym iść jakieś pieniądze, ale to nie mają być pieniądze na czynsz i benzynę.

Chcemy być więcej w domu, bo naszym przeznaczeniem jest tworzyć w nim harmonię, miłość, atmosferę. Chcemy być z naszymi dziećmi, przygotowywać im wspaniałe, zdrowe i pyszne posiłki, kupować nowe firanki i dobierać dekoracje. Taka jest nasza natura. Chcemy tworzyć i być kobietami.

I możliwe, że powiecie: nie każda tego chce. Ale zajrzyjcie jej głęboko w oczy i zobaczycie tę małą dziewczynkę, która tak uwielbia tworzyć świat wokół siebie.

Za mężczyznę, który pozwoli nam tworzyć i nie pracować na utrzymanie, jesteśmy gotowe oddać wszystko.   


Co jeszcze warto o nas wiedzieć?

Wkładamy w słowa nieco inny sens. Przepraszając, chcemy powiedzieć, że ważne są dla nas Wasze uczucia. Że nie jest nam wszystko jedno.

A kiedy to Wy mówicie „przepraszam”, najczęściej macie na myśli, że więcej tak nie zrobicie.

Dlatego Wam jest tak trudno przepraszać, a nam o wiele łatwiej.  
  
Najdroższe dla nas prezenty to te, w których czuje się miłość. Dlatego kiedy prosimy Was o kwiaty czy sukienkę, to nie chodzi o przedmioty, lecz o to, że chcemy czuć się ważne dla Was.

Nie zawsze umiemy czuć kobiecą moc, czasem bywamy kapryśne, rozdrażnione, bo zależymy od faz księżyca, nastrojów otoczenia itd.

Jesteśmy zmienne i nieprzewidywalne. I czasem bywa z nami ciężko i nie do wytrzymania.

Wybaczcie nam. Nie jest nam wszystko jedno, co czujecie. Potrzebujemy po prostu Waszego silnego ramienia, na którym możemy się oprzeć.

Kiedy mówimy Wam, że jesteśmy zmęczone to oznacza, że prosimy Was o pomoc. Nawet jeśli nie powiemy tego wprost.

Taka jest kobieca natura, że wiele w niej nielogiczności i chyba właśnie za to nas kochacie.

Że możemy roztopić swoim uśmiechem Wasze serca.

Że możemy stworzyć w domu ciepłą, przytulną atmosferę tak, by chciało się do niego wracać.

Że możecie z nami dzielić osiągnięcia, radość i dumę.

Że kochamy Was i potrzebujemy Was.

Kochamy Was, tylko przy Was możemy się całkowicie otworzyć i spełniać jako kobiety.

Autorka tekstu: O. Valyaeva, tłumaczenie: Anna Wrzesińska

Jeśli chcesz skopiować fragment tekstu lub udostępnić go w całości, dodaj proszę pod nim imię i nazwisko autorki i tłumaczki oraz podlinkowany adres: www.slowianska.pl

Najnowsze artykuły
Słowiańska