fbpx
 w Oleg Gadecki, Świadomość / Rozwój osobisty / Duchowość, Wiedza słowiańska i wedyjska, Zdrowie, styl życia

Bardzo często ludzie są przekonani, że aby osiągnąć sukces i dobrobyt, trzeba mieć szczęście. Na przykład, urodzić się w zamożnej rodzinie lub mieć kontakty z właściwymi ludźmi. Ale życie człowieka zależy bezpośrednio od jego wewnętrznych przekonań i od tego, ile korzyści wnosi on w życie innych ludzi. Każdy z nas może odnieść sukces i być szczęśliwym człowiekiem, jeśli będziemy przestrzegać trzech zasad.

Zasada nr 1. Realizuj przeznaczenie

Poszukiwania i zrealizowanie swojego przeznaczenia wymaga określonego nastawienia i wysiłku. Podzielę się swoją historią. Moja droga do psychologii nie była prosta. Nie planowałem zostać psychologiem, ale w pewnym momencie spontanicznie pojechałem do Petersburga i dostałem się na kierunek  „Prowadzenie warsztatów społeczno-psychologicznych”.

Od tego czasu minęło ponad 20 lat. Dziś zajmuję się swoją ulubioną działalnością. Ale zanim ją znalazłem, zadawałem sobie wciąż to samo pytanie: „Co powinienem zrobić, aby życie ludzi wokół mnie zmieniło się na lepsze?” W pewnym momencie usłyszałem odpowiedź, która przyszła do mnie z wnętrza. Czułem się zainspirowany i chętny do rozpowszechniania wiedzy opartej na unikalnym połączeniu starożytnej filozofii Wschodu i najlepszych technik współczesnej zachodniej psychologii.

Te metody są bardzo potężne. Pomogły tysiącom ludzi zmienić ich życie na lepsze we wszystkich dziedzinach życia.

Jeśli jesteś na ścieżce poszukiwania swojego przeznaczenia, często zadawaj sobie pytanie: „Co powinienem zrobić, aby życie ludzi wokół mnie zmieniło się na lepsze?”

Zasada nr 2: Przestrzegaj prawa brania i oddawania

Zdarza się, że angażowanie się w jakąś działalność przebudza w człowieku egoizm i pragnienie zarobienia jak najwięcej pieniędzy poprzez rozwijanie tylko tego, co przynosi dochód. Ważne jest, aby zrozumieć, że pieniądze są potężną energią Wszechświata, która ma silny wpływ na życie ludzkie. Potrafi zharmonizować życie człowieka lub je zniszczyć.

Im więcej pieniędzy otrzymujesz, tym więcej musisz oddać.

Ważne jest, aby zachować równowagę w swoich działaniach i kierować się zasadą, że im więcej pieniędzy dostajesz, tym więcej musisz oddać. Dlatego wraz z usługami lub produktami komercyjnymi, wspieraj też te kierunki, które nie przyniosą może dużych pieniędzy, ale znacząco wpłyną na życie ludzi wokół ciebie.

Zasada nr 3: Zajmij się dobroczynnością

Samo słowo „dobroczynność” ma głębokie znaczenie – czynić dobro. Wykonując pracę charytatywną, wnosisz dobrobyt, możliwości i zasoby do życia. Ale musisz zrozumieć, co jest dobre dla innych ludzi. Na przykład, jeśli przekazujesz komuś datki, do pewnego stopnia jesteś odpowiedzialna/y za to, gdzie je wydaje. Jeśli kupuje alkohol za te pieniądze, to pośrednio angażujesz się w niszczenie jego osobowości.

Jeśli człowiek zajmuje się dobroczynnością, działa dla dobra innych i staje się przewodnikiem boskiej energii miłości.

Pomoc i wsparcie muszą być udzielane świadomie i trzeba rozumieć, na co zostaną wydane pieniądze. Obecnie wielu biznesmenów finansuje domy dziecka, ale jednorazowa pomoc finansowa nie zmieni życia dzieci.

Wyższą formą dobroczynności jest przekazanie wiedzy i praktycznych umiejętności, które pomogą człowiekowi poprawić jego charakter.

Działalność charytatywna powinna poruszać i wzbudzać w człowieku dobroć, współczucie, miłość, szacunek. Kiedy człowiek zaczyna rozumieć wyższe wartości życia, pojawia się w nim zaufanie i zrozumienie własnego przeznaczenia. Podąża ścieżką, która doprowadzi go do szczęśliwego, udanego i satysfakcjonującego życia.

Artykuł został przygotowany na podstawie warsztatów Olega Gadeckiego.

Tłumaczenie: D. Kaczała, korekta: Anna Ewa Wrzesińska

Tłumaczenie: Anna Ewa Wrzesińska

 Jeśli chcesz skopiować fragment tekstu lub udostępnić go w całości, dodaj proszę pod nim imię i nazwisko autora, tłumacza oraz podlinkowany adres: www.slowianska.pl

Najnowsze artykuły
Słowiańska