fbpx
 w Kobiecość i męskość / Energia żeńska i męska

  1. Zwolnij!

Pośpiech pozbawia cię kontaktu ze sobą, przestajesz być tu i teraz, pojawia się napięcie i chaos. Kobieta, która się nie śpieszy porusza się płynnie, przeżywa każdy moment, czuje siebie i swoje prawdziwe pragnienia. Aby zwolnić postaraj się wszystko świadomie robić nieco wolniej – wolniej chodzić, mówić. Skoncentruj się na swoich odczuciach, poczuj, skąd idzie głos, kiedy mówisz, jak odczuwasz ciało, gdy idziesz, jak wiatr miękko otula twoją twarz. Postaraj się przeżywać świadomie każdą minutę, przy tym zdążysz zrobić o wiele więcej, niż zwykle i wiele rzeczy zacznie dziać się samo.

  1. Przenieś uwagę z głowy do ciała.

Kiedy kobieta przepuszcza całą informację przez swoje myśli i większość czasu analizuje, rozmyśla, strukturyzuje, staje się fizycznie i moralnie napięta, bardzo szybko się wyczerpuje, zaczyna krytykować i mieć pretensje. Stały proces myślowy daje siły mężczyznom, a dla kobiety dobrze jest by większość czasu znajdowała się w swoich uczuciach i odczuciach. Wtedy zwalnia, relaksuje się, staje się szczęśliwsza i napełniona energetycznie. Poczuj właśnie teraz swoje ciało, przestań tworzyć w myślach dialogi, obliczać, planować, co kiedy będziesz robić. Zamiast tego po prostu pozwól sobie czuć, być, oddychać. Właśnie od tego rozpoczyna się nasza uczuciowość.

  1. Zrelaksuj się

Fizycznie i umysłowo. Kiedy jesteśmy zrelaksowane, szybciej i łatwiej płynie przez nas energia i wszystkie zadania rozwiązują się o wiele szybciej. Zrelaksowana kobieta ufa światu, zdolna jest do większej empatii, czucia siebie i innych. Kiedy jesteśmy spięte, to na odwrót, tracimy kontakt z otaczającą nas energią, zaczynamy wszystko kontrolować, nie czujemy swoich prawdziwych pragnień. W pracy zwróć uwagę, gdzie w ciele znajduje się napięcie. Zapewne będzie to strefa brzucha, czoła lub ramion. Zatrzymaj się i spróbuj rozluźnić te obszary. Weź głęboki wdech i wydech, przeciągnij się. Powiedz sobie: wszystko będzie dobrze! I rób tak jak najczęściej.

  1. Napełniaj się energią.

Otocz się pięknem, codziennie słuchaj ulubionej muzyki, oglądaj przyjemne dla oka obrazy i zdjęcia, odwiedzaj muzea, wystawy, tańcz, śpiewaj, zajmij się twórczością. Bardzo ważne jest, by kobieta codziennie napełniała się energią, stajemy się przecież tym, co w siebie wchłaniamy i czym się otaczamy. Napełniona energią kobieta przypomina słońce – świeci się i ogrzewa wszystkich dokoła. Kiedy kobieta jest wyczerpana, nieświadomie zabiera energię od innych, jest wiecznie niezadowolona i kłótliwa. Jaki wariant siebie chcesz wybrać?

  1. Złap kontakt z duszą i ciałem.

Jeśli nie słyszymy swojej duszy i swojego ciała, nie możemy poczuć też i swoich potrzeb, a w rezultacie uzupełnić na czas swoich zasobów energetycznych. Dlatego więź tę trzeba odnowić. Pospaceruj w parku sam na sam, po prostu przysłuchaj się swojej duszy, poczuj, jakie pragnienia ona kryje i, na ile to jest teraz możliwe, postaraj się jej je zaspokoić.

6. Oczyść swoje rany.

Zranienia i urazy w sercu to największa przeszkoda na drodze do naszej kobiecości. Urażona kobieta zawsze będzie reagować powołując się na doświadczenie z przeszłości, nie widząc rzeczywistości takiej, jaką jest. Bardzo trudno będzie jej otworzyć swoje serce, zaufać tym, którzy są blisko niej i prawdziwie pokochać. Dlatego niezwykle ważne jest, aby oczyścić się z urazów w sercu, zaleczyć swoje rany, tylko wtedy zdołamy przyjąć i zrozumieć mężczyznę i tworzyć zdrowe relacje. Napisz listy do tych, którzy cię zranili, wyraź w nich wszystkie emocje, pracuj z medytacjami, ustawieniami systemowymi.

  1. Przestań mówić „Ja sama”.

Mówiąc te słowa przygotowujesz się do bycia samotną i brania na siebie męskich obowiązków. Jeśli faktycznie sama wszystko wiesz i umiesz, po co ci ktoś w życiu i jak zdołasz mu zaufać, wiedząc wszystko lepiej? Naucz się prosić o pomoc, deleguj obowiązki, dźwigać wszystko samej – to jedna z najgroźniejszych rzeczy dla kobiecości. Kobieta, która wie, że może zawsze zwrócić się do mężczyzny o pomoc, staje się spokojniejsza, szczęśliwsza i lżejsza.

  1. Naucz się ufać światu.

To pierwszy krok do tego, by pozwolić mężczyźnie zatroszczyć się o ciebie. Poczuj, że świat życzy ci jak najlepiej i chroni cię. Zapisz wydarzenia, które były dla ciebie najpierw niezrozumiałe, trudne, a potem stały się niezbędnym klockiem w układance twojego życia. Zobaczysz, że wszystko działo się nie przypadkowo, i gdzieś „w górze” o tobie pamiętają.

  1. Zrezygnuj z krytyki.

Przestań krytykować siebie, swoje życie, innych ludzi i sytuacje dokoła. Nie bierz udziału w rozmowach tego typu. Krytykująca kobieta nie zdoła zainspirować mężczyzny do czynów i sama nigdy nie będzie zadowolona. Zamiast tego na każdą krytyczną uwagę zacznij szukać w sobie 5 pozytywnych aspektów. Krytyka nikogo nie „naprawiła”, a dobre słowo powiedziane innemu człowiekowi nierzadko potrafi zmienić całkowicie jego życie.

  1. Naucz się być wdzięczną.

Poprzez wdzięczność kobieta napełnia się miłością, światłem, energią. Poprzez wdzięczność otwiera się nasze serce. Taka kobieta ceni to, co ma i przez to otrzymuje jeszcze więcej. Codziennie piszcie, za co jesteście wdzięczne światu właśnie dziś. Niech to będzie po prostu słońce czy uśmiech dziecka. Wdzięczność to klucz do naszego szczęścia.

Źródło: Internet, autor nieznany

Tłumaczenie: Anna Wrzesińska

Jeśli chcesz skopiować fragment tekstu lub udostępnić go w całości, dodaj proszę pod nim imię i nazwisko autora, tłumacza oraz podlinkowany adres: www.slowianska.pl

Najnowsze artykuły
Słowiańska