w Inne, Świadomość / Rozwój osobisty / Duchowość, Wiedza słowiańska i wedyjska, Zdrowie, styl życia

Brak sił, radości życia i poczucia wewnętrznej mocy – znamy to wszyscy, częściej lub rzadziej takie stany występują bowiem u każdego. Ale co, jeśli ten stan się utrzymuje?

Dziś przyjrzymy się 10 „dziurom”, przez które możemy tracić energię, nawet tego nie podejrzewając.

1. Niedokończone, niedoprowadzone do końca działania, bałagan i gromadzenie niepotrzebnych rzeczy.

Za każdym razem kiedy bierzemy się za jakąś sprawę i nie doprowadzamy jej do końca, tracimy nie tylko siły materialne.

W psychice, jak w komputerze wiszą nieświadome niezakończone procesy, które cały czas zabierają nam uwagę i siły. Są to: niespełnione obietnice, pożyczki oraz rozpoczęte i niezakończone sprawy.

Co w nas, to i dokoła nas. Coś w tym jest.

Nieporządek, który mamy w domu czy miejscu pracy mówi o tym, że taki sam bałagan panuje w naszym wnętrzu.

Mało tego, rzeczy w domu, które nie są przez nas używane, dotykane czy choćby czyszczone przez 9 miesięcy, zaczynają zabierać nam energię. Dlatego warto mieć w swoim otoczeniu porządek i takie rzeczy, które są nam potrzebne i które się nam podobają.

2. Oszukiwanie samego siebie i innych.

Kiedy człowiek kłamie, traci ogrom energii na podtrzymywanie wymyślonych obrazów. Prócz tego, zaburzony zostaje strumień energii pomiędzy centrum energetycznym gardła oraz serca. Należy pozbyć się dwulicowości, samooszukiwania się i zakładania maski osoby, którą nie jesteśmy.

3. Pretensje, urazy, zamknięcie w sobie i inne formy izolowania się.

Człowiek jest otwartym systemem energetycznym. Jeśli jest odizolowany od świata, będzie się z nim działo dokładnie to samo, co dzieje się podczas zamknięcia miast, portu czy kraju.

Zamknięcie i izolacja fizyczna, ekonomiczna lub informacyjna jakiegokolwiek obiektu powoduje jego osłabienie i degradację.

Kiedy się to dzieje w przypadku człowieka?

Gdy odcinamy więzy rodzinne, zapominamy o przodkach, lekceważymy ziemię ojczystą i ojczysty kraj, gniewamy się na ludzi, życie i wydarzenia.

Kiedy człowiek nie jest częścią jakiejś wspólnoty czy grupy ludzi, to go również osłabia. Strata relacji z Bogiem oraz z egregorem kulturowym to także ogromna strata energii.4. Strach, brak zaufania, uczucie wrogości.

Lęk i nieufność sprawiają, że organizm jest w stanie wojny, ciągłego napięcia i gotowości do walki lub ucieczki. To wyczerpuje.

5. Przeciążenia fizyczne, emocjonalne i informacyjne lub brak ćwiczeń fizycznych i kontaktu z naturą.

Przemęczenie z powodu pracy lub przeżyć emocjonalnych bardzo szybko wyczerpuje nasze zasoby energetyczne. Na opracowanie informacji mózg traci dużo energii, przeżycia emocjonalne wyczerpują hormony nadnerczy i doprowadzają do niewydolności nerek.

6. Nieprawidłowy sen lub jego brak.

Jeśli śpimy za mało lub za dużo, albo śpimy nie wtedy, gdy powinniśmy (np. w dzień, zamiast w nocy), organizm nie może w pełni zregenerować swoich sił. Dochodzi do gromadzenia się toksyn i zaburzeń biorytmu.

7. Przejadanie się, spożywanie alkoholu i narkotyków, palenie papierosów.

Wszystko to zmusza organizm, aby tracił zasoby energetyczne na wyrównywanie szkód spowodowanych wprowadzanymi toksynami. Usuwanie ich z organizmu przeciąża system nerwowy, nerki i jelita.

8. Nadmierna gadatliwość, dialogi wewnętrzne, chaotyczność.

Możliwe, że wyda się to mało znaczące, ale w rzeczywistości na mówienie tracimy ogromne ilości energii. Często niepotrzebnie. Można to odczuć po praktyce milczenia, kiedy okazuje się, że odczuwamy nagły przypływ energii.

9. Choroby, nieuzdrowione traumy, szkodliwe okoliczności zewnętrzne.

Choroby, zarówno na poziomie fizycznym, jak i subtelnym oraz nieuzdrowione traumy i niewyrażony ból (najczęściej doznany w dzieciństwie) to czynniki, które powodują znaczne straty energii.

Szkodliwe okoliczności zewnętrzne to przede wszystkim życie w miejscach szczególnej ekspansji przemysłowej (miasta) oraz utrzymywanie toksycznych relacji.

10. Nadmierna strata energii w sferze seksualnej.

Jest to najmocniejszy kanał, przez który dochodzi do straty energetycznej. Niska świadomość istoty relacji seksualnej oraz brak wiedzy i zrozumienia głębi tych procesów prowadzą do tego, że człowiek zamiast czerpać energię, traci ją bezpowrotnie.

Szczególnie dotyczy to mężczyzn, u których podczas stosunku dochodzi do straty nasienia, a na jego uzupełnienie potrzeba kolosalnej ilości energii.

Więcej o tym można dowiedzieć się z książek Mantak Chia, na forum dotyczących walki z onanizmem oraz poznając biografie i losy aktorów porno.

Szkody powodowane przez tego typu stratę energii są ogromne, ale współczesna medycyna to ukrywa.

Autor: Siergiej Awakow Tłumaczenie: Anna Wrzesińska

JEŚLI CHCESZ OTRZYMYWAĆ POWIADOMIENIA O NOWYCH ARTYKUŁACH I FILMACH – KLIKNIJ TUTAJ

Jeśli chcesz skopiować fragment tekstu lub udostępnić go w całości, dodaj proszę pod nim imię i nazwisko autora, tłumacza oraz podlinkowany adres: www.slowianska.pl

Najnowsze artykuły
Słowiańska